تبلیغات
فرمهین - ضرورت شناخت اولویت‌ها در راستای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی

شکوهمند و پربرکت

 
 
ضرورت شناخت اولویت‌ها در راستای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی
نظرات () | ادامه مطلب...

نماینده  مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، استحکام و استمرار عدالت اجتماعی و پیشرفت کشور، شناخت اولویت‌ها از اهم وظایف دولت است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد حسینی در جلسه شورای اداری استان مرکزی گفت: ما نمایندگان مجلس موظف هستیم با توجه به شرایط امروز کشور و با توجه به سفر دولت به استان مرکزی مطالبات مردم را پیگیری کنیم تا شاهد رفع مشکلات مردم در استان باشیم.

وی افزود: استان مرکزی مهد بزرگان و اندیشمندان و عالمان بسیاری است و به لحاظ برخورداری از پتانسیل‌های خاص و نزدیکی به پایتخت فرصت مطلوبی جهت توسعه دارد.

حسینی در ادامه گفت: نرخ بالای بیكاری با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و صنعتی موجود، برازنده استان نیست، به دلیل سیاست‌های غلط گذشته امروز شاهد این مشکلات در استان هستیم.

وی اظهار کرد: مردم و نمایندگان از اینکه استان مرکزی به عنوان آخرین استان برای سفر ریاست جمهوری دیده شده است گلایه‌مندند، اما امید است با این سفر انتظارات مردم برآورده شود.

نماینده مردم در مجلس افزود: فضای اقتصادی کشور نامناسب است، اما حضور سرمایه‌گذاران خارجی و خروج صنایع از رکود اقدام مثبتی برای استان و کشور به شمار می‌رود.

حسینی در حوزه ارتباطات خواستار بهبود وضعیت ارتباطی و اینترنت با توجه به دانشگاهی بودن استان شد و گفت: امید است با سفر وزیر مربوطه مشکلات این بخش رفع شود.

وی ادامه داد: امروز همه از مشکلات سخن می‌گویند، هرچند مشکلات بسیار زیاد است، اما نباید  دستاوردهای انقلاب را به فراموشی سپرد بلکه باید امید را در جامعه افزایش دهیم.

حسینی  افزود: دولت باید آمایش سرزمین را در کشور پیاده كرده و توازن را در تمام مناطق ایجاد کند.

وی مشکلات مواصلاتی استان، آلودگی هوای اراک و ساوه و کمبودهای بهداشتی و درمانی را از دیگر مشكلات استان ذکر کرد و گفت: درآمد حاصل از صنایع عاید تمامی کشور می‌شود در حالی که مشکلات برخاسته از صنایع گریبانگیر مردم استان شده است. از این رو خواهان اعمال اعتبارات لازم در این حوزه هستیم.

نماینده  مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت نشدن پول گندم کشاورزان یکی از دغدغه‌های این استان است. با توجه به شرایط آب و هوایی در مرکز کشور، یکی از بحران‌های تهدیدکننده مسئله آب است و باید نسبت به رفع معضل کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و کاهش آب شرب از سوی دولت اقدام عاجل صورت پذیرد.

وی گفت: در راستای تحقق اهداف سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید در مجلس و دولت اقدامات اساسی بیشتری صورت بگیرد. اگر امروز مردم پشتیبان ما هستند باید خدمت بیشتری دریافت كنند.

حسینی گفت: امید است بتوانیم نقشه راه دقیق همراه با منابع پایدار با کمک مجلس برای آینده کشور ترسیم کنیم.

وی گفت: بودجه کشور به صورت متمرکز در تهران و سازمان برنامه و بودجه است و میزان اعتبارات استان کمتر از هفت درصد و مابقی در حوزه متمرکز و سازمان مدیریت است. این مسئله یکی از دغدغه‌های کشور است که عدم توازن را در کشور به همراه داشته است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: درآمدهای مالیاتی ما بیش از اعتبارات هزینه‌ای استان است، لذا یکی از مطالبات ما از دولت این است که اعتبارات ناچیز استان را به صورت 100درصد تخصیص دهد تا بهره‌مند شویم.»
مرتبط با : سیاسی اجتماعی شهرستان فراهان خبر
نویسنده : Mohammadif
تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395
زمان : 07:18 ب.ظ
:: کشف دام قاچاق در فراهان
:: افتتاحیه مرکز رشد دانشگاه پیام نور واحد فراهان
:: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تغییر کرد
:: بازدید 890 کیلومتر شبکه برق در فراهان
:: 12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت
:: افتتاح شعبه تامین اجتماعی فرمهین با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
:: 9 هزار و 535 کارت هوشمند ملی در فراهان صادر شد
:: 96 درصد اراضی ملی فراهان سند دار شد
:: پوشش شبکه گازرسانی شهرستان فراهان کامل شد
:: پی سوز سفالی مربوط به قرون میانی اسلامی در فراهان کشف شد
:: 310 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: تاکید استاندار مرکزی بر تکمیل چارت نیروی انسانی ادارات شهرستان فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت