تبلیغات
فرمهین - افتتاح دفتر حج و زیارت در فراهان/ متقاضیان اعزام به عتبات، گروهی ثبت نام کنند

شکوهمند و پربرکت

 
 
افتتاح دفتر حج و زیارت در فراهان/ متقاضیان اعزام به عتبات، گروهی ثبت نام کنند
نظرات () | ادامه مطلب...

مدیریت حج و زیارت استان مرکزی:
افتتاح دفتر حج و زیارت در فراهان/ متقاضیان اعزام به عتبات، گروهی ثبت نام کنند  

افتتاح دفتر حج و زیارت در فراهان/ متقاضیان اعزام به عتبات، گروهی ثبت نام کنند
مدیریت حج و زیارت استان مرکزی گفت: این دفتر در راستای خدمات‌رسانی به زائران عتبات عالیات از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛ دفتر خدمات زیارتی امیر سیر فراهان در شهر فرمهین با حضور مدیر حج و زیارت استان مرکزی و مسئولین شهرستان افتتاح شد.

خلیل دلپاک، مدیریت حج و زیارت استان مرکزی گفت: این دفتر در راستای خدمات‌رسانی به زائران عتبات عالیات از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی مسئول خدمات‌رسانی و تمهید مقدمات لازم برای سفرهای زیارتی خارج از کشور را وظیفه ذاتی سازمان حج و زیارت برشمرد و گفت:خدمت به زائران ائمه اطهار(ع) از توجهات خاصه خداوند متعال به خدمتگزاران این عرصه است، تمامی خدمتگزاران این عرصه بایستی شکرگزار این لطف الهی باشند.

دلپاک بیان کرد: با پیگیری‌های نماینده شهرستان در مجلس و فرماندار، سازمان حج و زیارت استان در راستای خدمات‌رسانی بهتر به زائران اقدام به راه‌اندازی دفتر زیارتی در فراهان کرده است.

وی با اشاره به ثبت نام زیارت اربعین گفت: مراجعه مستقیم به سامانه اینترنتی سماح به نشانی samah.haj.ir و یا مراجعه به دفاتر مجاز زیارتی سراسر کشور نسبت به نام‌نویسی برای زیارت اربعین در سامانه مذکور اقدام کنند.

دلپاک ادامه داد: در مرحله اول ثبت نام، متقاضیان با درج اطلاعات فردی خود و همراهان(هم‌گروهی‌ها) در سامانه سماح تاریخ تشرف و مرز خروجی خود برای عزیمت به کشور عراق را انتخاب می‌کنند.

مدیر حج و زیارت استان مرکزی با اشاره به اینکه مراسم پیاده روی اربعین حرکتی جمعی است و توصیه می شود زائران حتی المقدور بصورت گروهی برای حضور در این مراسم ثبت نام کنند افزود: ثبت نام متقاضیان در سامانه سماح بصورت گروهی انجام خواهد گرفت و فرد یا افراد زیر ۵ نفر توسط دفاتر زیارتی به یک گروه تبدیل می شوند.

دلپاک افزود: در هر گروه لازم است فردی فعال و مسئولیت پذیر به عنوان سرگروه انتخاب شود و شماره تلفن همراه این فرد در سامانه به عنوان سرگروه ثبت گردد . کلیه اطلاع رسانی های بعدی ستاد اربعین از طریق ارسال پیامک به سرگروه اعلام می شود .

مدیر حج و زیارت استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین کشور تنها افرادی می توانند ویزای اربعین دریافت و از مرز خارج شوند که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند.

وی بیان کرد: بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور عراق، گذرنامه متقاضیان زیارت اربعین باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان خروج از مرز برای عزیمت به عراق باشد. لذا لازم است علاقمندان به زیارت اربعین بموقع نسبت به اخذ گذرنامه با اعتبار کافی اقدام کنند.

دلپاک خاطرنشان کرد: در مدیریت حج و زیارت استان ها واحد پاسخگویی به سؤالات متقاضیان راه اندازی شده که در صورت وجود ابهام در هریک از مراحل ثبت نام متقاضیان می توانند با این واحدها تماس بگیرند.

لوح مجوز فعالیت دفتر زیارتی امیر سیر فراهان به محمد علی تبرته فراهانی اهدا شد.»
مرتبط با : اجتماعی فرهنگی شهرستان فراهان فرمهین خبر
برچسب ها : افتتاح دفتر حج و زیارت در فراهان/ متقاضیان اعزام به عتبات-گروهی ثبت نام کنند-
نویسنده : Mohammadif
تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395
زمان : 08:43 ق.ظ
:: افتتاحیه مرکز رشد دانشگاه پیام نور واحد فراهان
:: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تغییر کرد
:: بازدید 890 کیلومتر شبکه برق در فراهان
:: 12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت
:: افتتاح شعبه تامین اجتماعی فرمهین با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
:: 9 هزار و 535 کارت هوشمند ملی در فراهان صادر شد
:: 96 درصد اراضی ملی فراهان سند دار شد
:: پوشش شبکه گازرسانی شهرستان فراهان کامل شد
:: پی سوز سفالی مربوط به قرون میانی اسلامی در فراهان کشف شد
:: 310 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: تاکید استاندار مرکزی بر تکمیل چارت نیروی انسانی ادارات شهرستان فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: خوشه‌های طلایی گندم زیر تیغه‌های کمباین/کاهش ۳۰ درصدی برداشت گندم در فراهان