تبلیغات
فرمهین - لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)

شکوهمند و پربرکت

 
 
لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)
نظرات () | ادامه مطلب...

لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)

لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)

آستان مقدس احمد بن علی(ع) یکی از قطب های فرهنگی و معنوی شهرستان فراهان است که با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه اهتمام ویژه مسئولین را برای توسعه و تکمیل عمرانی این بقعه متبرکه می‌طلبد.
به ادامه مطلب بروید...

لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)

لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)

آستان مقدس احمد بن علی(ع) یکی از قطب های فرهنگی و معنوی شهرستان فراهان است که با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه اهتمام ویژه مسئولین را برای توسعه و تکمیل عمرانی این بقعه متبرکه می‌طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛ امامزاده ذلف آباد فراهان در چهار کیلومتری شهر فرمهین و در کنار شهر تاریخی ذلف آباد قرار دارد، بنای این امامزاده از آثار دوره ایلخانی است.

امامزاده ذلف‌آباد از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند.

محوطه تاریخی شهر زیرزمینی ذلف آباد به عنوان یکی از نگینهای ارزشمندِ داشته های فرهنگی و باستانی شهرستان؛ در جوار امامزاده قرار دارد و عاملی برای حضور گردشگران در این منطقه شده است.

با پیگیری هئیت امنای جدید و اداره اوقاف فراهان، از سال گذشته بود که این امامزاده در سامانه کشوری اوقاف به ثبت رسید؛ این بقعه متبرکه از بقاع شاخص کشور است؛ امسال علاوه بر کمک های مردمی و نذورات، اعتبارات دولتی هم به این امامزاده تعلق گرفته است.

سال گذشته با تغییر هیات امنای امامزاده شاهد انجام فعالیتهای عمرانی در این بقعه متبرکه بودیم؛ گازکشی، همسان سازی قبور ورودی امامزاده و احداث زائرسرای امامزاده از جمله اقدامات عمرانی است که در این مدت صورت گرفته است.

زائرسرای امامزاده با پیشرفت ۵۰ درصدی و آغاز فعالیت های هدفمند و گسترده مذهبی و فرهنگی در این امامزاده بخش دیگر هیات امنای جدید این امامزاده است.

با توجه به موقعیت ممتاز این امامزاده و برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی، از سوی اداره اوقاف و امور خیریه و هیات امنا فعالیتهای جامع فرهنگی و آموزشی برای اجرا در این امامزاده پیش بینی شده است و تلاش دارند این محل را به نقطه نمونه اماکن مذهبی، آموزشی و فرهنگی تبدیل کنند.

باوجود حضور گسترده زائران در روزهای مختلف سال در این امامزاده، متاسفانه این بقعه متبرکه از لحاظ توسعه فیزیکی فضای حرم محروم بوده و فضای فعلی آن همچنان مانند سال‌های گذشته است.

نبود پارکینگ، عرض کم جاده منتهی به امامزاده یکی از مشکلات اصلی زائران برای حضور در امامزاده است؛ سال گذشته پارکینگ قدیمی حریم امامزاده از سوی میراث فرهنگی به فضای سبز تبدیل شد. 

در زمان اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در این امامزاده به دلیل افزایش خودرو، مشکل تردد در جاده دوچندان می‌شود که این امر می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از حوادث رانندگی در این جاده باشد.

دستگاه‌های مسئول از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت راه و شهرسازی در راستای توسعه امامزاده و ایجاد پارکینگ برای آرامش خاطر باید اهتمام بیشتری را داشته باشند.

محمد ذوالفقاری، مسئول هیات امنای امامزاده ذلف آباد در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به ایجاد پارکینگ در امامزاده ذلف‌آباد گفت: زمینی با مساحت ۸ هکتار برای ایجاد پارکینگ و فضای سبز امامزاده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طرح و نقشه ایجاد پارکینگ، فضای سبز، احداث سالن آمفی تئاتر و واحدهای تجاری از سوی شهرداری فرمهین آماده شده و نیاز است این طرح در کمیسیون های اداره اوقاف یا میراث فرهنگی به بخش خصوص واگذار شود.

ذوالفقاری با اشاره به شان و جایگاه امامزاده گفت: با توجه به اینکه امامزاده احمد بن علی(ع) یکی از قطب های فرهنگی و معنوی شهرستان محسوب می شود لذا اجرای پروژه پارکینگ و فضای سبز امامزاده توجه و اهمیت ویژه مسئولین را می طلبد.

مسئول هیات امنای امامزاده ذلف آباد با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم تبدیل حرم امام‌زادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، درباره شیوه عملکرد هیات امنای امامزاده در جهت نیل به این هدف، گفت: برای نیل به این مقصود می‌بایست زیرساخت‌های بقاع متبرکه برای زائران در سراسر کشور از جمله امامزاده ذلف آباد فراهم شود.

انتهای پیام/»
مرتبط با : فرهنگی فرمهین آثار تاریخی خبر
برچسب ها : لزوم اهتمام ویژه برای توسعه عمرانی آستان مقدس احمد بن علی(ع)-
نویسنده : Mohammadif
تاریخ : سه شنبه 27 مهر 1395
زمان : 11:43 ب.ظ
:: کشف دام قاچاق در فراهان
:: افتتاحیه مرکز رشد دانشگاه پیام نور واحد فراهان
:: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تغییر کرد
:: بازدید 890 کیلومتر شبکه برق در فراهان
:: 12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت
:: افتتاح شعبه تامین اجتماعی فرمهین با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
:: 9 هزار و 535 کارت هوشمند ملی در فراهان صادر شد
:: 96 درصد اراضی ملی فراهان سند دار شد
:: پوشش شبکه گازرسانی شهرستان فراهان کامل شد
:: پی سوز سفالی مربوط به قرون میانی اسلامی در فراهان کشف شد
:: 310 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: تاکید استاندار مرکزی بر تکمیل چارت نیروی انسانی ادارات شهرستان فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت