تبلیغات
فرمهین - تامین امکانات زیرساختی مهمترین مطالبه روستائیان استان مرکزی است

شکوهمند و پربرکت

 
 
تامین امکانات زیرساختی مهمترین مطالبه روستائیان استان مرکزی است
نظرات () | ادامه مطلب...

تامین امکانات زیرساختی مهمترین مطالبه روستائیان استان مرکزی است

اراک - ایرنا - نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین امکانات زیرساختی اعم از تامین آب و بهسازی راه و امور بهداشتی و درمانی مهمترین مطالبه روستائیان از مسئولان اجرایی در سال جاری است.

سید محمد حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: مهمترین موضوعی که همواره روستائیان بر تحقق آن تاکید دارند تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و اجرا، بهسازی و بازنگری طرح های هادی روستاهاست.
وی گفت: روستاها کانون های مولد جامعه هستند که مانایی جمعیت در آن ها اهمیت ویژه دارد و در این راستا می طلبد که امکانات زیرساختی ارتباطی نظیر اینترنت و راه مناسب، بهره مندی از گاز، امکانات فرهنگی و رفاهی و بهسازی محیطی برای آنان با نگاه ویزه در سال جدید دنبال شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان خاطرنشان کرد: ساختار اقتصادی در روستاها با هدف بهبود شرایط معیشتی روستائیان اولویتی مهم است چرا که نبض توسعه روستایی با تمرکز در برنامه های راهبردی حوزه کشاورزی، دامپروری، صنعتی و گردشگری روستایی محصص می شود.
حسینی تصریح کرد: سطح توقعات روستائیان در سال های قبل بالا رفته اما هدفگذاری بر تقویت مشارکت مردمی برای بهبود امور در روستاها و بهره گیری از مدیریت مردم بر مردم باید بیش از پیش در سال جدید برجسته سازی و محقق شود.
وی عنوان کرد: رفع نیازهای اساسی روستائیان با ایجاد فضای مشارکتی در توسعه اقتصادی و شغلی امکان پذیر است و تمرکز مسئولان بر بسط دایره مشاغل خرد ، باروری کسب و کارهای جدید مبتنی بر ظرفیت روستاها از مسائل کلیدی استکه روند مهاجرت را کند کرده و زنجیره اقتصاد روستایی را رونق می دهد.
حسینی یادآور شد: توسعه اقتصاد و شغل، درآمد روستاییان را افزایش می دهد و این چنین می توان مطالبات دیگر را نیز محقق کرد.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان اظهار کرد: در بازدید از مناطق روستایی،مردم خواستار ایجاد شغل و کمک های حمایتی هستند که در این راستا باید با تدابیر جدید سیاست افزایش تسهیلات اشتغالزایی را در روند توسعه روستاها پیشه کرد.
حسینی افزود: مجلس وظیفه قانونگذاری و نظارت را برعهده دارد در این راستا در صورت وجود خلاهای قانونی می تواند با مداخله گری هدفمند و اعمال نظارت بر اجرای قوانین به بتروری ظرفیت های قانونی کمک کند.
وی گفت: ارتباط منطقی بین مدیریت اجرایی و خانه ملت وجود دارد و در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز می توان این تعامل را به روشنی دید چراکه امور و مشکلات با همراهی و همفکری مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هدف و اولویت کار قرار گرفته است و این تلاش به توسعه معیشت و رفع نیازها و مشکلات مردم شده است.
استان مرکزی صاحب هفت کرسی در مجلس شورای اسلامی است که یک کرسی آن متعلق به حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان است.»
مرتبط با : اجتماعی فرهنگی شهرستان فراهان
برچسب ها : تامین امکانات زیرساختی مهمترین مطالبه روستائیان استان مرکزی است-
نویسنده : Mohammadif
تاریخ : چهارشنبه 23 فروردین 1396
زمان : 08:21 ق.ظ
:: کشف دام قاچاق در فراهان
:: افتتاحیه مرکز رشد دانشگاه پیام نور واحد فراهان
:: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تغییر کرد
:: بازدید 890 کیلومتر شبکه برق در فراهان
:: 12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت
:: افتتاح شعبه تامین اجتماعی فرمهین با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
:: 9 هزار و 535 کارت هوشمند ملی در فراهان صادر شد
:: 96 درصد اراضی ملی فراهان سند دار شد
:: پوشش شبکه گازرسانی شهرستان فراهان کامل شد
:: پی سوز سفالی مربوط به قرون میانی اسلامی در فراهان کشف شد
:: 310 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: تاکید استاندار مرکزی بر تکمیل چارت نیروی انسانی ادارات شهرستان فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت