تبلیغات
فرمهین - ارتقای روستای تلخاب به شهر در دستور کار قرار گرفت

شکوهمند و پربرکت

 
 
ارتقای روستای تلخاب به شهر در دستور کار قرار گرفت
نظرات () | ادامه مطلب...

ارتقای روستای تلخاب به شهر در دستور کار قرار گرفت


اراک - ایرنا - نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برگزاری نشست و اقدامات انجام شده در این خصوص، بررسی شهریت دهستان تلخاب از توابع فراهان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تلخاب با جمعیت سه هزار و 700 نفر از جمله روستاهای بزرگ استان مرکزی است که به علت داشتن شرایط جغرافیایی مناسب، جاذبه های گردشگری، گویش ویژه و فعال و پویا بودن از قابلیت تبدیل شدن به شهر برخوردار است.وی، با توجه به ظرفیت های تلخاب، خواسته به حق مردم برای تبدیل شدن این روستا به شهر دنبال می شود.
حسینی تصریح کرد: شورای عالی شهر سازی با بررسی شهریت تلخاب موافقت کرده و نقشه ها و شرایط آن را مصوب و طرح تفضیلی شهر توسط وزرات کشور به کمیسیون دفاعی، سیاسی، امنیتی هیات وزیران نیز ارسال شده است.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس قانون هر بخش از 2 دهستان تشکیل می شود که بخش خنجین در شهرستان فراهان شامل دهستان های تلخاب و خنجین است و هنگامی که به شهر تبدیل شود جمعیت شهر از دهستان کم می شود. 
حسینی عنوان کرد: با توجه به تراکم تلخاب، تعداد جمعیت این دهستان از میزان و حد مجاز پایین تر است که درپیگیری های انجام شده و بازدید حوزه تقسیمات کشوری وزرات کشور از منطقه، مققر شده با نظر مثبت پرونده شهر شدن تلخاب مجدد به هیات دولت ارسال شود.
وی گفت: با همکاری استاندار و در حضور مردم تلخاب این اطمینان خاطر به اهالی این روستا داده شده که این موضوع پیگیری و اقدامات لازم در راستای حل این مشکل انجام شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این خصوص، نخستین نامه به وزیر کشور ارسال شده و بعد از آن نیز نشست های متعددی با مدیر کل تقسیمات کشوری در وزرات کشور و پیگیری های متعدد از حوزه معاونت سیاسی وزرات کشور انجام شده است.
حسینی ابراز امیدواری کرد:با پیگیری ها و روند موجود، پاسخ دبیر کمیسیون امنیت ملی دفاعی هیات وزیران داده شود تا این موضوع در هیات وزیران مطرح شود تا نظر نهایی در حوزه شهر شدن تلخاب فراهان اخذ شود.
شهرستان فراهان از توابع استان مرکزی در سال 86 با نظر تقسیمات کشوری به شهرستان ارتقا یافته و دارای 2 بخش (مرکزی، خنجین) است. بر اساس آخرین آمار در فراهان 30 هزار و 42 نفر جمعیت زندگی می کنند.
»
مرتبط با : سیاسی شهرستان فراهان خبر
برچسب ها : ارتقای روستای تلخاب به شهر در دستور کار قرار گرفت-
نویسنده : Mohammadif
تاریخ : جمعه 5 خرداد 1396
زمان : 08:24 ق.ظ
:: افتتاحیه مرکز رشد دانشگاه پیام نور واحد فراهان
:: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تغییر کرد
:: بازدید 890 کیلومتر شبکه برق در فراهان
:: 12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت
:: افتتاح شعبه تامین اجتماعی فرمهین با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
:: 9 هزار و 535 کارت هوشمند ملی در فراهان صادر شد
:: 96 درصد اراضی ملی فراهان سند دار شد
:: پوشش شبکه گازرسانی شهرستان فراهان کامل شد
:: پی سوز سفالی مربوط به قرون میانی اسلامی در فراهان کشف شد
:: 310 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: تاکید استاندار مرکزی بر تکمیل چارت نیروی انسانی ادارات شهرستان فراهان
:: بودجه شهرستان فراهان ۲۵ درصد افزایش یافت
:: خوشه‌های طلایی گندم زیر تیغه‌های کمباین/کاهش ۳۰ درصدی برداشت گندم در فراهان